Інтелектуальна власність Оксани Волошиної
Унікальні методи, поняття та освітні програми у сфері сомнотерапії
.webp)
Я, Оксана Євгенівна Волошина, психологиня, сомнотерапевтка, засновниця Інституту розладів сну та психотравматичних розладів, офіційно заявляю про своє авторство у формулюванні, розробці та впровадженні наступних понять, термінів, методів і підходів, які є основою напряму сомнотерапії як міждисциплінарного і трансдіагностичного підходу до відновлення сну:
1. Напрям "сомнотерапія". Створений у 2013 році як окремий підхід у медицині та нейропсихології сну. Базується на міждисциплінарній співпраці психологів і лікарів, інтегрує клінічну діагностику, психологічну підтримку, відновлення біоритмів, сомноедукацію та авторські інструменти.
2. Метод інтегративної сомнотерапії (МІС). Авторський метод, що використовується у роботі з PTSD, TASD (посттравматичним розладом сну), бойовим безсонням, нічними кошмарами, хронічним стресом, медичними травмами, болем та захворюваннями. Передбачає створення якісних образів сну, роботу з ресурсною пам’яттю, сомноедукацію та тілесно-нейрофізіологічне відновлення.
3. Поняття “бойове безсоння” та “тактичний бойовий сон”. Уперше введені мною у 2019–2020 роках для опису розладів сну у військових і ветеранів. Стали основою клінічного підходу до роботи з бойовими травмами, викликаними хронічною мобілізацією, гіперзбудженням і порушенням фази глибокого сну.
4. Модель “сомноедукації”. Поняття "сомноедукація" запроваджено доктором Маліком Аіт-Аудіа (Париж, Франція). В рамках напрямку сомнотерапії розширено та доповнено Оксаною Волошиною як стратегічний інструмент для підготовки спеціалістів і навчання зі сну та його порушень пацієнтів/клієнтів протягом всього курсу терапії. На відміну від психоедукації, охоплює нейробіологічні, клінічні, психологічні та поведінкові аспекти сну.
5. Авторські терапевтичні інструменти:
- Єдиний протокол первинних інтервенцій у сомнотерапії
- Крива зцілення
- Щоденник сну в трансдіагностичному підході
- Щоденник бойового безсоння
- Щоденник з дитячого сну, як терапевтичний інструмент
- Алгоритм співпраці лікаря та психолога
- Техніка “Солодкий сон”
- Світлотерапія в сомнотерапії (2015) авторський підхід.
- Серія тактичних протоколів для ЗСУ (2024–2025)
6. Міжнародна освітня спеціалізована програма "Сон. Стрес. Психотравма"
7. Програма навчання з бойового безсоння та TASD. ОФІЦІЙНА КОНЦЕПЦІЯ НАВЧАННЯ "ТАКТИЧНИЙ БОЙОВИЙ СОН". Освітня модель допомоги військовим, медикам, капеланам, психологам та цивільному населенню в умовах війни.
Авторські програми Оксани Волошиної реалізується з 2020 року для підготовки фахівців за кваліфікаціями:
- "Психолог-сомнотерапевт"
- "Консультант з порушень сну"
- "Фахівець зі сну та психотравми в умовах війни"
- "Фасилітатор з бойового безсоння"
Програми інтегрують знання з медицини сну, нейропсихології, травматерапії та кризового втручання.
Міжнародна освітня спеціалізована програма "Сон. Стрес. Психотравма" офіційно представлена у науковій публікації, конференційних виступах та сертифікована в Україні як перша міждисциплінарна програма з підготовки фахівців зі сну.
Авторське право та публічне визнання
Будь-яке відтворення змісту або структури програм без дозволу авторки вважається порушенням авторського права, навіть у разі часткового запозичення тем, назв чи концепцій. Усі зазначені поняття, підходи та інструменти:
- використовуються в освітніх програмах, створених мною;
- підтверджені науковими публікаціями, доповідями на міжнародних конференціях і навчальними матеріалами Інституту розладів сну;
- мають чітку авторську приналежність, яку я прошу поважати.
Будь-яке використання цих понять без зазначення авторства, плагіат або присвоєння ідей, викладених мною у публічному просторі, освітніх програмах чи дослідженнях, розцінюється як порушення авторських прав. У тому числі спроби відтворення під схожими назвами без джерела походження.
Закликаю колег до фахової доброчесності, поваги до інтелектуальної власності та спільної відповідальності за розвиток якісної психологічної та медичної допомоги в Україні.
Наукові статті у фахових журналах:
1. Волошина О.Є. (2024). Медикаментозне лікування та важливість сомноедукації в медицині та психології сну. Українські Медичні Вісті, 16(3–4), с. 43.
2. Жигайло Н.І., Волошина О.Є. (2021). Психотерапія порушень сну: трансдіагностичний підхід. Наукові записки НУ «Острозька академія», Серія «Психологія», №13, с. 39–48.
3. Волошина О.Є. (2023). Сомноедукація як стратегія профілактики розладів сну: міждисциплінарний підхід. [Очікує друку].Матеріали науково-практичних конференцій
4. Волошина О.Є. (2024). Якісний сон як основна зброя українського війська. Всеукраїнська конференція НУОУ, с. 274.
5. Волошина О.Є. (2023). Алгоритм ведення клієнта/пацієнта за спільною синтезою лікаря та психолога в сомнотерапії. ЛьвДУВС, с. 60.
6. Волошина О.Є. (2022). Метод інтегративної сомнотерапії. Медицина майбутнього. Конгрес СФУЛТ, Львів.
7. Волошина О.Є. (2022). Щоденник сну як метод діагностики у трансдіагностичному підході. ЛНУ імені І. Франка.
Експертні статті у ЗМІ:
8. Волошина О.Є. (2023). Як виспатись під час війни? Sestry.
9. Волошина О.Є. (2021–2023). Серія інтерв’ю у Lviv.Media, Вікенд, Expres, Вечірній Київ, 24 канал.
Поняття і підходи, запроваджені Оксаною Волошиною:
Міжнародні освітні програми:
Терапевтичні інструменти Оксани Волошиної, розроблені у напрямі сомнотерапії:
ФІЗИЧНА ОСОБА ПІДПРИЄМЕЦЬ
ВОЛОШИНА ОКСАНА ЄВГЕНІВНА
Україна, Львів
Код ЄДРПОУ 2685620222
☎ +380 (67) 310 07 70
✉ centrsnu@gmail.com
ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО
ЦЕНТР СОМНОТЕРАПІЇ ОКСАНИ ВОЛОШИНОЇ
Україна, Львів
Код ЄДРПОУ 45224271
☎ +380 (96) 372 33 44
✉ centrsnu@gmail.com
ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ
ІНСТИТУТ РОЗЛАДІВ СНУ ТА ПСИХОТРАВМАТИЧНИХ РОЗЛАДІВ
Україна, Львів
Код ЄДРПОУ 42767987
☎ +380 (96) 372 33 44
✉ institutsnu@gmail.com