Професійний шлях оксани волошиної
Оксана Волошина — засновниця нового напрямку в медицині та психології сну — СОМНОТЕРАПІЇ. З 2012 року вона працює з порушеннями сну і кошмарами та є експерткою в цій галузі.
В той час більшість колег та відомих лабораторій ставилися до такого вибору професії з недовірою, вважаючи його дивним і неперспективним. Проте Оксана Волошина вірила в те, що сон відіграє важливу роль у житті людини, і прагнула донести цю думку до суспільства.
Ставлення до проблем зі сном
Раніше до проблем зі сном ставилися несерйозно, адже дослідження сну розпочалися лише 25 років тому. Лише коли проблеми зі сном почали мати серйозні наслідки для здоров'я людей, до них почали ставитися з повагою.
Лікарі та психологи без додаткових знань в сомнології та сомнотерапії не могли глибоко дослідити проблему та знайти її рішення.
Шлях до того, щоб про проблеми сну заговорили на всіх рівнях, був довгим і складним, але зрештою вдалося досягти успіху.
Виникнення сомнотерапії
У 2017 році, при пошуку в Google інформації про сон, видавалися лише сонники, сновидіння та інформація про чаклунів.
Оксані Волошиній довелося самостійно продовжувати працювати, створювати нові платформи, об'єднувати людей, навчати та популяризувати тему сну в Україні.
Кваліфікація сомнотерапевта
Оксана Волошина запропонувала нову кваліфікацію - "сомнотерапевт", а також спеціалізацію за цим напрямком.
Сомнотерапевт — це психолог або лікар, який пройшов додаткове міжнародне спеціалізоване навчання тривалістю мінімум один рік (базовий рівень). Він може лікувати розлади сну різних рівнів, зокрема ті, що пов'язані з травмою (наслідок стресу або гострого стресу, посттравматичні розлади сну, посттравматичні кошмари), без використання глибоких втручань та медикаментозного лікування.
Консультант з порушень сну
У 2017 році також була запропонована додаткова кваліфікація - "консультант з порушень сну". Ця кваліфікація призначена для людей, які не мають медичної чи психологічної освіти, але хочуть отримати знання в сомнотерапії та провадити практику на підприємствах, в організаціях та державних установах.
Консультанти з порушень сну можуть проводити лише первинні втручання, зокрема первинне клінічне інтервʼю та надавати допомогу з невідкладної медицини та психології сну, без глибинних втручань, до пʼяти сесій, налагоджувати проблеми зі сном, що виникли як реакція на гострий стрес та тривають до одного-трьох місяців після пережитих травмуючих подій.